Вільногірськ. Відділ освіти департаменту ДСГП Вільногірської міської ради
 
Робимо одну справу, працюємо на загальний результат!

Семінари, конференції

 

 

Семінар заступників директорів з виховної роботи "Використання ІКТ у роботі класних керівників.Безпека дітей в Інтернеті"

             Освіта має орієнтуватися на перспективи розвитку суспільства. А це означає, що в сучасній освіті необхідно застосовувати найновітніші інформаційні технології. Сучасний випускник школи повинен мати компетенцію використання інформаційних технологій, тобто технологій, що проектуються сучасною індустрією як в освіті, так і в повсякденному житті. Нові інформаційні технології відкривають учням доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищують ефективність самостійної роботи, дають нові можливості для творчості, знаходження і закріплення будь-яких професійних навичок, дозволяють реалізовувати принципово нові форми і методи навчання.

                 Разом з тим інформатизація, Інтернет несуть у собі цілий ряд ризиків. У  таких умовах особливої гостроти набуває проблема узгодження принципово різних підходів до вирішення основної суперечності між свободою доступу до інформації, з одного боку, та необхідністю обмеження цієї свободи в інтересах безпеки окремої особи, в першу чергу дитини, з іншої.

       Зважаючи на актуальність даного питання, 12 грудня 2012 року адміністрацією й педагогами загальноосвітньої школи №5 проведено семінар для заступників  директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів на тему: «Використання ІКТ у роботі класних керівників. Безпека дітей в Інтернеті». Бо хто ж як не педагоги можуть навчити дітей, як із користю, уникаючи небезпек,  «мандрувати» інформаційним простором.

    Заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори ознайомилися з досвідом роботи класних керівників ЗОШ №5 Зеркаль О.Д., Шевцової І.А. щодо ефективного використання ІКТ у виховній роботі з учнями. Психолог школи Пріб Т. В.  підготувала змістовну доповідь «Діти і соціальні мережі. По той бік реальності» з переглядом відео ролів, які потім аналізували учасники семінару. Заступник директора з виховної роботи Човрі Т. Є. провела ділову гру «Вчимо батьків уникати Інтернет-небезпек, що чатують на дітей», під час якої учасники власноруч виготовили інформаційні плакати для використання на батьківських зборах. Класний керівник 8-В класу Терещенко Т.А. поділилася досвідом роботи на сайті безпеки дітей в Інтернеті „Онляндія – безпечна веб-країна”, а педагог-організатор Калітіна С. І. навчила педагогів, як практично встановити батьківський контроль на персональний комп’ютер. Крім того організаторами семінару підготовлено добірку відеоматеріалів, мультимедійних презентацій, буклетів для використання у роботі з дітьми та їх батьками.

     Під час підведення підсумків заходу, кожен з учасників зазначив, що семінар проведено на високому методичному рівні, а ті знання й навички, той потужний інструментарій, який отримали, буде з користю використаний у виховному процесі.

Методист

КЗ «Міський методичний центр»

Повстянко О. В.

 

 

 

Серпнева конференція педагогічних працівників Вільногірська

            Традиційна серпнева конференція педагогічних працівників закладів освіти Вільногірська відбулася 29 серпня в Культурно-діловому центрі.Участь у роботі щорічної вчительської серпневої конференції взяли міський  голова Федоренко Віталій павлович та заступник голови , директор департаменту соціально-гуманітарної політики Петруша Інна Олександрівна.
            Міський голова зауважив, що саме освіта є визначальним пріоритетом у діяльності міської влади. Крім того, Віталій Павлович представив освітянській громаді нового начальника відділу освіти Зіненко Людмилу Олександрівну.
          Про підсумки розвитку освіти м. Вільногірськ у 2011-2012 навчальному році та завдання на 2012-2013 навчальний рік під час пленарного засідання доповів начальник відділу освіти ДСГП Зіненко Л.О. Вона зазначила, що основними орієнтирами на шляху розвитку галузі освіти  є базові складові освітньої політики держави, а саме якість, доступність та спрямованість на особистісний розвиток кожного вихованця. За словами Людмили Олександрівни, підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Вільногірська виявилися досить втішними.

        Як наслідок, рівень охоплення дошкільною освітою дітей п’ятирічного віку сягне 100%. Підвищення якості загальної середньої освіти Зіненко Л.О. назвала одним із основних пріоритетів розвитку галузі. Тут також є вагомі досягнення: серед вільногірських школярів є 1 переможці Всеукраїнських олімпіад, 1 призер МАН, високі позники участі у міжнародних предметних конкурсах БОБЕР, КЕНГУРУ, ЛЕВЕНЯ, та ін.
       Кращих педагогічних працівників міста за вагомий внесок у розвиток освіти, сумлінну працю та високу професійну майстерність нагороджено Почесними грамотами відділу освіти ДСГП.

 

 

                                                                                                                                     

Рішення

конференції педагогічних працівників

 м. Вільногірська

 

м. Вільногірськ                                                                          29.08.2012

 

                 Заслухавши та обговоривши доповідь начальника відділу освіти ДСГП Вільногірської міської ради Зіненко Л.О. «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в 2011/2012 навчальному році та пріоритетні завдання на 2012/2013 навчальний рік», учасники конференції зазначають, що діяльність відділу освіти ДСГП, міського методичного центру, закладів освіти міста Вільногірськ у 2011-2012 навчальному році була спрямована на поліпшення якості освіти та рівного доступу до неї, а саме:
              Для забезпечення рівного доступу дітей до якісної дошкільної освіти  у місті збережено мережу дошкільних закладів, завдяки чому виконано завдання щодо охоплення дітей 5-річного віку дошкільної освітою 100%.

                   Освітні заклади міста приймають активну участь у реалізації обласного проекту створення єдиного освітньо-інформаційного простору. Кожна школа має можливість працювати з електронним журналом та щоденником через власні сайти.

                 Розпочата робота зі створення електронної школи «Школа відкрита для всіх» для обдарованих дітей та дітей з особливими проектами.

                Всі загальноосвітні навчальні заклади на 100% забезпечені комп’ютерними класами та підключені до мережі Інтернет.

                   На теперішній час у місті завершено підготовку дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних закладів до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період.

Враховуючи зазначене, головними пріоритетними завданнями розвитку освіти в місті Вільногірськ на 2012/2013  навчальний рік визначаємо:

  1. реалізація проектів «Електронна школа для обдарованої молоді» та «Електронна школа для дітей з особливими потребами»;
  2. створення освітнього округу;
  3. оновлення змісту початкової  освіти на основі впровадження нового Державного стандарту початкової середньої освіти, нових програм та планів;
  4. поступова комп’ютеризація дошкільних навчальних закладів, реалізація проекту «3D-садок»;
  5. забезпечення ефективної системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників, продовження цілеспрямованої роботи щодо перепідготовки вчителів та вихователів дошкільних закладів до роботи з комп´ютерно - орієнтованими засобами навчання, всебічна підтримка молодих спеціалістів;
  6. забезпечення учнів збалансованим харчуванням, стовідсоткове виконання норм харчування;
  7. забезпечення умов для безперервної освіти педагогічних працівників, підготовка й перепідготовка педагогічних кадрів нової якості, здатних креативно і прогресивно мислити, бути ініціаторами інноваційних змін в освіті;
  8. соціальний захист та всебічна підтримка педагогічних працівників.